Завидовицький НВК
Історична довідка
Роль освіти в житті селян важко переоцінити. Шкільна освіта була тим містком, який відкривав українським селянським дітям дорогу в світ до кращого життя. В найдавніші часи освіта починалася від науки в дяка, який навчав дітей рахувати, молитися, а також читати церковні книги. Ті школи були нерегулярними і їхня діяльність залежала переважно від суб'єктивних факторів.
У 1826 році в селі Завидовичі вже працювала парафіяльна школа. Вчителем вважався о.Матвій Громницький, а його помічником дяк Яким Кокотко. Багато він дітей навчити не міг, але основи катехизму та основні молитви мав навчити.
В 1856 році в селі була заснована тривіальна школа, тобто у ній навчали трьох головних наук: читати, писати та рахувати. В школі навчалися тільки 10 хлопців та 8 дівчаток. Згодом почала діяти однокласна школа, в якій заняття проводились з листопада по березень - квітень. В 1901 році охочих віддати вчити дітей грамоти та рахунків серед селян було багато, тому в школі було 57 учнів. Населення села зростало. Мешканці села все більше усвідомлювали значення освіти для майбутнього життя їх дітей. Однокласна школа, до 1930 року перетворилась в трикласну, в якій працювало троє вчителів і навчалося 220 учнів. Два класи знаходилося в будинку школи, а третій школа орендувала.
Кількість дітей в с. Завидовичі і с. Зашковичі постійно збільшувалася, тому постала необхідність в побудові нового приміщення школи. Будівництво розпочалося 1967 році і вже в 1969 році було здано в експлуатацію. У 1976 році школа набула статус середньої школи, в 2004 році школа набула статус загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів і з 2010 року отримала статус Завидовицький навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад».
Приміщення школи складається з одного корпусу площею 1790 м² на 300 учнів. З кожним роком школа оновлюється. Так, в 1989 році було проведено заміну перекриття даху. В 1984р. розпочалась газифікація школи, в процесі якої було частково замінено водяне опалення і в 2007 році встановлено нові котли. За час з 2002р. по 2010р. в школі замінено вікна, двері, підлогу, зроблено капітальний ремонт спортивного залу, облаштовано внутрішні туалети .
Територія школи огороджена. Відповідно до ували сесії Городоцької Ради народних депутатів «Про затвердження проектів формування місцевих Рад» від 29.09.1992р. за школою закріплено 3,1 га землі, на якій розміщені будинок школи, туалети, подвір'я, та спортивний майданчик.
У школі влаштовано місцеву каналізацію та централізований водопровід .
Багато випускників нашої школи здобувають вищу, середню спеціальну та професійну освіту.
Відомча приналежність школи - Міністерство освіти і науки України.
Директорами школи за період існування школи були:
Налепа С.А - 1955 - 1986 н.р.
Богоніс Л.В - 1986 - 2006 н.р.
Швець Г.С. - 2006 - по сьогоднішній день.